Committee


  • International Advisory Committee
  •       Amédée Joëlle - INSERM, France
  •       Amornsakchai Taweechai - Mahidol Univ., Thailand
  •       Ahmad Ishaq - UKM, Malaysia
  •       Arote Rohitdas - Seoul, South Korea
  •       Akil HM - Penang, Malaysia
  •       Atri Pankaj - Fukuoka Japan
  •       Fardim Pedro - KU Leuven, Belgium
  •       Frederic Guittard - U Nice, France
  •       Geckeler Kurt E - S. Korea
  •       Gupta Dipak - TU, Nepal
  •       Ho Rong-Ming , NTHU, Taiwan
  •       Haraguchi Kazutoshi - Nihon Univ., Japan
  •       Hilborn J - Uppsala, Sweden
  •       Hendrana Sunit - LIPI, Jakarta, Indonesia
  •       Jabbar PB Abdul - Hotpack Global, Dubai, UAE
  •       Kim H - M Univ., S. Korea
  •       Kim WJ - Postech, Korea
  •       Letourneur Didier - INSERM, France
  •       MM Nasef - UT, Malaysia
  •       Matsumura Kazuaki - JAIST, Japan
  •       Roger Philippe - Paris Univ., France
  •       Ramakrishna Seeram - NS Univ., Singapore
  •       Sanyal Amitabh - Istanbul, Turkey
  •       Suzuki Atsushi - YNU, Japan
  •       Sunintaboon P. - Mahidol Univ., Thailand
  •       Teodori Laura - ENEA, Italy
  •       Takahara Atsushi - Kyushu, Japan
  •       Yang Shuguang - DU, China
  •        Yadav Amar - TU, Kathmandu, Nepal
  •       Zhu Miefang - DU, China
  • National Advisory Committee
  •       Alam MS - Jamia Hamdard, New Delhi
  •       Alam Tanweer - IIP New Delhi
  •       Bhowmick Shantanu - Amrita, Coimabatore
  •       Bahera BK - IIT Delhi
  •       Bhan Surya - NEHU, Shillong
  •       Chauhan GS - HPU, Shimla
  •       Chattopadhyay Sanjay - DCPC, GOI
  •       Dwivedi Mayank - DRDO, New Delhi
  •       Gupta Amlan - SMIMS, Gangtok
  •       Gupta MK - CPPRI, Saharanpur
  •       Joshi Mangala - IIT Delhi
  •        Jayakumar R - Amrita Univ, Cochin
  •       Lochab Bimlesh - SNU, Dadri
  •       Mishra Satyendra - NMU, Jalgaon
  •       Malhotra Kapil - GFL, Noida
  •       Mandal Biman - IIT Guwahati
  •       Negi YS - IIT Roorkee
  •       Pathania Deepak - SVPCU, Mandi
  •       Soni VK - GFL, Noida
  •       Singh KP - Rohilkhand Univ., India
  •       Semwal Anil - DFRL, Mysore
  •       Singh Harpal - IIT Delhi
  •       Shakyawar D B - ICAR-NINFET, Kolkata
  •       Thomas Sabu - MGU, Kottayam
  •       Wadgaonkar Prakash - NCL, Pune
  • National Organising Committee
  •       Agrawal Garima - IIT Mandi
  •       Bhowmick Shantanu - Amrita, Coimbatore
  •       Karak Niranajn - TU, Assam
  •       Kulshrestha Saurabh - Shoolini Univ., Solan
  •       Maiti Pralay - IIT BHU
  •       Mukhopadhyay Samrat - IIT Delhi
  •       Mukhopadhyay Kingsuk - DMSRDE Kanpur
  •       Nandan Bhanu - IIT Delhi
  •       Negi Poonam - SU, HP
  •       Patra Shamayita - SVITT Indore
  •       Rathour JK - Bharauch, Gujarat
  •       Sud Dhiraj - SLIET, Punjab
  •       Singh Yashveer - IIT Ropar
  •       Singh SP - NPL, New Delhi
  •       Srivastava Rajiv - IIT Delhi
  •       Shandilya Pooja - Shoolini Univ., HP
  •       Shimpy NG - Bombay University
  •       Sangal Aditi - Amity Univ., Noida
  •       Singh Mukesh - UPTTI, Kanpur
  •       Upadhyay Shiv - IIT Delhi
  •       Vashishtha Manu - PIS, Port Blair
  • Student Committee
  •       Arvind Aishwarya - IIT Delhi, New Delhi
  •       Ismail Ahmad - Malaysia
  •       Kumari Vandana - IIT Delhi, New Delhi
  •       Longkaew Khansinee - Mahidol, Bangkok, Thailand
  •       Sharma Ankita - IIT Delhi, New Delhi
  •       Singh Pratibha - IIT Delhi, New Delhi
  •       Somani Manali - IIT Delhi, New Delhi
  •       Verma Rohini - IIT Delhi, New Delhi
  •       Vipula - IIT Delhi, New Delhi